Skip to main content

Šárka Švandová

Moje cesta k práci ve školce byla dlouhá. Nikdy by mě nenapadlo, že jednou budu tuhle práci, ve které jsem se profesně našla a moc mě baví, vykonávat. Zkušenosti s dětmi jsem získala jako dobrovolnice v Nadaci Adra a také jako knihovnice v naší malé vesnici.

Moje studium začalo na Národohospodářské škole v Boskovicích, kde jsem se vyučila v oboru kuchař-číšník. Mým snem bylo otevřít si vegetariánskou restauraci, ale mé plány se změnily. Avšak ze studia mi zbyly bohaté kuchařské zkušenosti, které využívám v mém osobním životě do dnes. V dalším studiu jsem pokračovala v Poličce, kde jsem studovala obor Podnikání v oboru obchodu a službách, které jsem ukončila maturitní zkouškou. Po studiu jsem nastoupila do nadnárodní společnosti Alps, kde jsem pracovala s dvěma přestávkami na rodičovskou dovolenou.

Po rodičovské dovolené jsem hledala práci, která pro mě bude mít smysl. Naskytla se mi příležitost jít pracovat do naší mateřské školy, jako uklízečka. Pro mě má jakákoliv práce s dětmi smysl, i když to není přímá práce s dětmi. Krátce na to se ze mě stala školnice a poté jsem začala přemýšlet o rozšíření si vzdělání pedagogického směru. Úspěšně jsem absolvovala kurz asistenta pedagoga v Brně. Využila jsem nabídky další práce v naší školce a nyní působím ve školce na pozici asistenta pedagoga. V současné době se vzdělávám hlavně pomocí seminářů a webinářů. Mým dalším cílem je dodělat si pedagogické vzdělání a stát se paní učitelkou.

Mimo práci jsou mým největším koníčkem naše dvě děti. Když mám času nazbyt, ráda se bavím prací na zahradě, zpracovávám plody ze zahrady, louky i lesa. Mám ráda výlety s rodinou do přírody a četbu knih.